Ogólnopolski Konkurs Literacki

HomeOgólnopolski Konkurs Literacki

Konkurs

Literacki

Konkurs literacki ma za zadanie sprawdzić znajomość wybranych obowiązkowych lektur szkolnych, a także wiedzę i umiejętności w zakresie teorii literatury. Celem konkursu jest popularyzowanie czytania lektur i świadomego odbioru tekstów kultury.

Testy zawierają pytania i polecenia o różnym zakresie materiału w zależności od poziomu klasowego ucznia.

Na każdym poziomie znajdują się pytania do wskazanych niżej lektur [rozumienie i interpretacja tekstu, tytułu, podtytułu, motta, motywów działania bohaterów; określenie cech bohaterów; określenie charakteru tekstu (nastrój, wrażenia); określenie wątków głównych i pobocznych; określenie rodzaju i gatunku literackiego; geneza książki], a także z zakresu teorii literatury [znajomość pojęć, wyznaczników, ich rozumienie, umiejętność rozpoznania, określania funkcji].

Jest to konkurs jednokrotnego wyboru. Spośród odpowiedzi: A, B, C, D należy wybrać poprawną i zaznaczyć ją na karcie odpowiedzi. Za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 1 lub 2 punkty, za błędną - 0 pkt, za brak odpowiedzi – 0 pkt. Czas konkursu to 45 minut.

Opłata za udział w konkursie wynosi 10 PLN za każdego z uczestników.

Termin zgłoszenia: 
Termin konkursu: 

 Lista nagrodzonych w 2019

Przykładowe pytania | Regulamin konkursów

image
http://mojaszkolajezykowa.pl/wp-content/themes/hazel/
http://mojaszkolajezykowa.pl/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home/p4647/domains/mojaszkolajezykowa.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off